Jak chytře postavit nebo zrenovovat dům, popisujeme v samostatné kapitole. Naše účty za energii i zdravé prostředí domova však může významně ovlivnit i každodenní hospodaření v domácnosti. Je tedy velmi důležité dobře si vybírat, jak a čím si svůj domov zařizujeme, uklízíme a udržujeme. Nabízíme Vám proto nejen návod, jak mít doma útulno a skutečně čisto, ale také několik snadných zlepšováků, jež Vám pomohou zajistit pohodlný, zdravý a osobitý domov bez nutnosti vydávat zbytečné peníze za vytápění, vodu, elektřinu nebo čisticí chemii.

 


Jak se vyhnout nebezpečným chemickým látkám v domácnosti?
Nebezpečná chemie není něco, co se vyskytuje jen v laboratořích. Množství takových látek se nachází i u nás doma, aniž bychom o tom věděli.


Jak na úklid šetrně a bez chemie?
Reklamy se nám každodenně snaží propašovat do hlavy semínko strachu z nebezpečného světa bakterií. Musíme používat dezinfekci?


Jak šetřit vodu aby penízky neodtékaly
Nedostatek vody je jedním z rostoucích ekologických problémů. Poslední léta ukázala, že i střed Evropy může trpět suchem. Každé domácnosti se proto vyplatí šetřit vodou.


Jak šetřit na energiích
Právě ty mají v našich domácnostech vůbec největší potenciál ke snížení účtů. Inspirujte se, jak co nejvíc ušetřit peníze i cenné zdroje.

Další inspiraci můžete najít také v publikaci Desatero domácí ekologie.