nadpisy-kapitol_deti

Patříme sice k zemím s nejnižší porodností na světě, ale i tak se u nás ročně narodí více než sto tisíc dětí. A každé z nich potřebuje do života spoustu věcí. Nastávající rodiče jsou navíc lákavým soustem pro řadu firem a jejich marketingových specialistů.

citacepodle Českého statistického úřadu utratí rodiče do doby, než jejich potomek dospěje, průměrně 6 325 Kč měsíčně za výbavu, jídlo, oblečení, hračky, školní a sportovní potřeby? Dohromady se tak náklady snadno mohou vyšplhat až na půldruhého milionu korun.

U dětí do tří let patří k nejnákladnějším položkám kočárek, postýlka, nábytek a oblečení. Rodiče starších dětí zaplatí nejvíce za věci do školy, sportovní potřeby, kroužky a kurzy. Děti však můžete vychovávat i s menšími náklady – a nemusíte je přitom nijak omezovat, naopak. Ukážeme vám, jak na to.

deti_5
Oblečení a výbava
Dědit po příbuzných a kamarádech nebo nakupovat z druhé ruky. A když nové, tak z biobavlny.


Plenky
Látkové pleny jsou velmi nenáročné. Nebo rovnou bez plenky!


Hraní
Hračky, které rozvíjejí, bez škodlivin a s dobrým původem.


Lesní školky
Zdravé a spokojené děti ke svému životu potřebují více než kvalitní jídlo a starost o hygienu.


Jídlo
Mateřské mléko je ta nejpřirozenější strava, i když to není vždy jednoduché.


Školáci a studenti
Sešity, poznámkové bloky, papíry, propisky, tužky, zvýrazňovače, ale i notebooky, tiskárny, inkoustové a tonerové náplně. Pomůcky, které nezbytně provázejí dítě během školních a studentských let.